1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

AutoCAD 2016’yı Kullanırken (Kısım #3)

3 makaleden oluşacak olan makale serimizin bu 3. makalesinde AutoCAD’in 2016 sürümünü 1 ay kullandıktan sonra bizzt kullanarak gördüğüm yenilik ve geliştirmeleri daha detaylı olarak anlatmaya devam ediyorum.

Hiç AutoCAD’de sıvama “rendering” yaparken çeşitli ayarları yapmak için, komutları bulmak ve sistem değişkenlerini ayarlamak için, değişkenleri aramaktan yorulduğunuz oldu mu? Benim kesinlikle oldu. İleri derecede fotoğrafçılık bilgisine sahip olmayan kullanıcılar AutoCAD 2016‘nın yeni kolay kullanımlı sıvama “rendering” özelliklerine çok sevinecekler!

Yeni Sıvama “Render” Motoru

Bu yeni sıvama “render” motoru biz kullanıcılar ile nasıl konuşacağını ve muhteşem sıvama “rendering” sonuçları elde etmemiz için bizi yönlendirmeyi çok iyi biliyor. Sıvama “Rendering” araç ipuçları tam anlamıyla kullanıcı dostu. Yeni Sıvama “Render” Ön ayarlı listesi o kadar akıllı ki, sıvamanın “rendering” ne kadar süreceğini bile söylüyor! Sıvaa “Rendering” sadece bir kahve içimi süresinde mi tamamlansın; yoksa tüm gece mi sürsün sizin tercihinizde. Tabi süre sıvama “rendering” kalitesini etkiliyor.

Sekil-1

Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere yeni Resim Tabanlı Aydınlatma (RTA) “Image Based Lighting (IBL)” seçenekleri yarattığınız modeli kolayca bir alış veriş merkezi, bir öy veya dağlık kayak merkezi ortamına yerleştirmenize olanak sağlıyor.

Sekil-2

AutoCAD 2016 da daha bir çok Sıvama “Render” geliştirmesi bulunuyor.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Perspektif 3B “3D” Görünüş Oluşturma

Revit’te Perspektif “Perspective“ seçeneği, bir 3 boyutlu 3B “3D” görünüşün ortografik yerine perspektif olarak görüntülenip …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.