1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Araçlar & Teknikler

Bu bölümde öğeleri çizmeyi ve düzenlemeyi, kısıtlamaları ayarlamayı, parametreler oluşturmayı ve kullanıcı arabiriminin diğer araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu Bölümdeki Konular

Belirli öğeleri oluşturmak için, bunları çizerek çizmeniz gereklidir. Çizim, dışa çekmeler, açıklıklar ve bölgeler gibi diğer geometri tiplerini tanımlamak için de gereklidir.

Bina modeli için istenen tasarımı elde etmek için çizim alanındaki elemanları değiştirmek ve düzenlemek için, bu teknikleri kullanın. Bu araçların birçoğu şeridin Düzenleme “Modify” sekmesinde bulunur.

Modelinizi oluştururken çeşitli düzlemlerde çalışmanız gerekecektir.

Tasarımınızda kılavuz olarak kullanılacak referans düzlemlerini çizmek için, Referans Düzlemi “Reference Plane” aracını kullanın.

Kotlar “levels”, karelaj “grids” ve referans düzlemleri “reference planes” gibi referans kot uzantıları tüm görünüşlerde görünmez.

Kısıtlar, modelin içerisindeki ilişkileri ve model elemanlarının karşılıklı bağımlılıklarını tanımlayarak modele zeka katarlar. Kilitli ölçüler ve hizalamalar uygulayarak veya elemanları birbirine ekleyerek (duvarlar ve çatılar gibi) kısıtlamalar oluşturabilirsiniz.

Parametreler, bir modeldeki tüm öğeler hakkında bilgi depolar ve iletirler.

Bir modeldeki parametrik içeriği yönetmek ve kontrol etmek için, ölçüler ve parametrelerde formüller kullanabilirsiniz.

Eğimli bir yüzey oluşturmak için, çizim alanına bir eğim oku çizin veya sınır çizgilerinin özelliklerini değiştirin.

Duvarlar, zeminler, tavanlar ve çatılar paralel katmanlardan oluşabilir.

Birçok iletişim kutusunda, kategorileri disipline göre filtrelemek için, Filtre “Filter“ listesi aracını kullanabilirsiniz.

Tüm model öğeleri, REVİT programı tarafından atanan Tek biçimli “Uniformat” kodlarının hiyerarşik listesine dayanan Montaj Kodu ve Montaj Tanımı tip özelliklerine sahiptir.

Duvar veya ışın gibi seçili bir öğeyi, seçilen öğeye paralel olarak belirli bir mesafede kopyalamak ve taşımak için, Ofset “Offset” aracını kullanırsınız.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.