1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

3DORBIT (Komutu)

Bu komut çizimi fareyle 3 boyutlu 3B “3D” olarak etkileşimli görüntüleme sağlar. Görüntüleme seçeneklerini görüntülemek için sağ tıklayın.

3DORBIT komutu, geçerli görüntü bakışında “viewport” bir 3B Yörünge “3D Orbit” görünümünü etkinleştirir ve 3B Yörünge “3D Orbit” imleç simgesi belirir. 3DORBIT komutu aktifken nesneleri düzenleyemezsiniz. İmleci yatay olarak sürüklerseniz, kamera dünya koordinat sisteminin (WCS) XY düzlemine paralel hareket eder. İmleci dikey olarak sürüklerseniz, kamera Z ekseni boyunca hareket eder. Görünümünüzün döndüğü hedef noktayı temsil eden küçük koyu renkli bir küre simgesi geçici olarak görüntülenir.

Komut etkinken, bir kısa yol menüsünden ek seçenekler görüntülemek için sağ tıklayın. Varsayılan olarak, bu komutu başlatmadan önce bir veya daha fazla nesne seçmek, ekranı yalnızca seçilmiş olan nesnelerle sınırlandırır.

SHIFT tuşu ile birlikte farenin tekerleğine basarak ve ardından imleci hareket ettirerek 3B Yörünge “3D Orbit” moduna geçici olarak girebilirsiniz.

Tel Kafes “Wireframe”, Gerçekçi “Realistic” ve Gölgeli ”Shaded“ görsel stiller, Görüntü kaydırma “Pan”, Görüntü yakınlaşma “Zoom in”, Görüntü uzaklaşma “Zoom out” ve Yörünge “Orbit “ işlemleri için, geliştirilmiş 3 boyut 3B “3D” performansı sağlar. VSFACESTYLE sistem değişkeninin ayarına bağlı olarak, çeşitli ilişkili sistem değişkenleriyle birlikte özel görsel stiller için geliştirilmiş performans da mevcuttur.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.