1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

3 boyutlu 3B “3D” Görselleştirme ve Animasyonlar

Endüstriyel tasarım modelleri, mimari iç ve dış cepheler, mobilya, imalatçı ürünleri ve şehircilik gibi yüksek kaliteli 3D görselleştirme ve modelleme hizmetleri için çeşitli projeler üretiyoruz. 3 boyutlu 3B “3D” görselleştirmeleri ve sıvamaları “render” AutoCAD, 3ds Max, VRED ve ACAD ARHITECTURE yazılımlarını kullanarak oluşturuyoruz. Bazı nihai sonuçlar da ileri derecede görselleştirme teknikleri gerektirmekte olup; sahip olduğumuz çok sayıdaki gelişmiş Autodesk ürünleri müşterilerimizin yüksek taleplerini karşılamamızı sağlar.

Projelerinizin görselleştirmeleri için ayrıntılı teklifimizi ve fiyatlandırmamızı almak için lütfen bize autocad@autocadbeyni.com elektronik posta adresi aracılığıyla aşağıdaki bilgileri ve verileri gönderin:

 • Görselleştirme türü: 3 boyutlu 3B “3D” sıvamalar “render” (foto-gerçekçi görüntüler), animasyon, video üretimi…
 • Projelerinizin ayrıntılı planları: 2 boyutlu 3B “2D” çizimler veya (varsa) 3 boyutlu 3B “3D” model
 • Yapı / Nesne / Site bilgisi: malzemeler, renkler …
 • Görüntüleme sayısı: görüntüleme sayısı, yıldırım (gün ışığı, gece) …
 • Kalite: ayrıntılar, resim / film kalitesi …

GÖRSELLEŞTİRME SEÇENEKLERİ

Renk ve Malzeme Çalışmaları

Ürün üreticileri tarafından sağlanan resim tarama, fotoğraf gibi görüntüleri kullanarak malzeme haritaları oluşturabiliriz. Farklı renk, malzeme ve özelliklerini uygulayarak (şeffaflık, yansıma, pürüzsüzlük …) nihai ürünün veya binanın nasıl olabileceğini görmek için, karşılaştırmalı çalışmalar yapabiliriz. Bu şekilde müşterimizin çok daha kolay ve kesin kararlar almasına katkı sağlamış oluruz. Aşağıdaki örneklerde hazır mutfak imalatı yapan müşterimiz için hazırlamış olduğumuz çalışmalarımızı görmektesiniz.

Aydınlatma Çalışmaları

3 boyutlu 3B “3D” görüntüler, gün ışığı veya gece aydınlatması kullanılarak yapılabilir. Farklı ışık türleri, düzenleri, renkleri ve yoğunluğu kullanarak gece atmosferi yaratabiliriz. Ayrıntılı güneş ışığı çalışmaları, kesin coğrafi konuma, nesne yönelimine ve maruz kalmanın tarih ve saatine bağlıdır.

 

Özel Efektler

Görselleştirme, (hareket halinde) flulaştırma, mercek efekti, kostik, sis, yağmur veya kar, yanma, ayna efekti vb. çeşitli özel efektleri içerebilir. Bu efektler, nihai görselleştirmeyi daha cazip, hale getirebilir; gerçekçi görüntüler oluşturulabilir ya da müşterilerin hayal gücünü harekete geçiren sunumlar ortaya konabilir.

Fotomontaj
Nihai proje, nesne veya ürünün çevresine uyduğundan emin olmak için, bunu sahaya yansıtmamız mümkündür. Fotomontaj, sitenin gerçek fotoğrafçılığı ile ürünün, nesnenin veya binanın fotoğraf gerçekçi görüntüsünün bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir görüntüdür. Oluşturulan görüntü üzerindeki aydınlatma, gölgeler, ebat vb. bazı ayarlamalar arka plana uyacak şekilde yapılmalıdır.

Ürünler

Seri üretime geçilmeden önce veya sonra üretilen prototip ürünlerin 3 boyutlu 3B “3D” görüntüleri, nihai kararlar, piyasa testleri, katalog tasarımları, web sayfası tasarımları vb. için çok fazla zaman ve maliyetten tasarruf kazandırabilir …

GÖRSELLEŞTİRME TİPLERİ

Çalışmamızın sonuçları aşağıdakileri içerebilir:

 • Gerçekçi fotoğraflar (SIVAMALAR “render”) veya fotomontajlar

Görüntü sayısı, görüntü sayısı ve görüntü kalitesi (çözünürlük) en başında belirlenir. Görüntü çözünürlüğü, görüntüleneceği pazarlama malzemesine (broşür, ilan panosu, internet …) bağlıdır. İşleme biçimlerini. jpeg dosya biçiminde göndeririz (diğerleri birlikte karara bağlanır).

 • Animasyonlar

3 boyutlu 3B “3D” yürüyüş ve dolambaçlı animasyonlar, bina içi ve ve dış ortamda animasyon dizileri içerir. Tek tek nesneleri, nesne parçalarını veya yol boyunca hareketini canlandırabiliriz. Binaları gündüz & gece görünümleri ve mevsimleri kullanarak canlandırma yapabilir; doğru güneş ışığına maruz kalma ve gölgeli alanların güvenilir analizini yapabiliriz. Malzemelerin değiştirilmesi veya çeşitli inşaat aşamalarının canlandırılması, projenin oluşturulmasından önce doğru kararları vermemize yardımcı olacaktır.

 • Post prodüksiyon

Post prodüksiyon servisimiz film yapım hizmetimizin bir parçasıdır. Animasyonlar, resimler, mesajlar ve sesleri bir araya getirerek aşağıdaki gibi durumlarda videolar oluşturuyoruz:

 • Promosyon şirketi videoları
 • Ayrıntılı ürün sunumları,
 • Kişisel olaylar (doğum günleri, düğünler, yıldönümleri …)

Videolar kişisel kullanımınız için oluşturulabilir veya (Youtube, kendi web siteniz …) internette yayınlamanıza yardımcı olabiliriz.

 

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.