1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Görüş Aralığını Değiştirme

Plan Görünüşleri

Revit’te plan görünüşlerinde bir nesnenin görünürlüğünü kontrol eden yatay düzlemleri oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz.

  1. Bir plan görünüşü açın.
  2. Özellikler “Properties” paletinde, Görünüş Aralığı “View Range“ parametresini bulun ve Düzenle “Edit” düğmesine tıklayın.

Not: Alternatif olarak, klavyeden VR girip; Enter tuşuna da basabilirsiniz.

  1. Açılan Görüş Aralığı “View Range“ iletişim kutusunda, görüntüleme aralığı özelliklerini gerektiği gibi değiştirin.

İpucu: Örnek bir görünüş aralığı görmek ve iletişim kutusunda kullanılan terminoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için << Göster “<< Show “ düğmesine tıklayın.

Görünüş Aralığı “View Range“ iletişim kutusunda, görünür aralığı tanımlamak için kullanılan kotlar, görünüşün o anki geçerli (aktif) kotu için mutlaktır.

Örneğin, çok katlı bir binanın Kot-2 plan görünüşündeyseniz ve en üstte Kot-4’ü seçerseniz, Kot-2 ve Kot-4 arasına yeni bir kot ekleseniz bile Revit Kot-4’ü en üstte tutar.

  1. Şayet Kotu silerseniz, klip düzlemi görünüşün ilişkilendirildiği varsayılan kota geri döner. Bu örnekte, İlişkili Kot olan Kot-2’ye geri dönecektir.

Üst Düzey ve Alt Kot gibi değerler her zaman kendileriyle ilişkilendirilmiş belirli bir kot adına sahiptir. Örneğin, Kot-1 için görüntüleme aralığını ayarlıyorsanız, Kot Üstü “Level Above“ değeri Kot-2 olarak okunacaktır.

  1. Değişiklikleri görüntülemek için, Uygula “Apply” düğmesine tıklayın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.