1372826956:AAFe2Py65GSQkfGiRnXuOQ-eD9yXcwMv988

Revitte Proje Görünüşleri

Proje Görünüşleri

Revit’te bina modelinin planlar, kesitler, cepheler ve 3 boyutlu 3B “3D” görünüşler gibi farklı görünümlerini oluşturabilirsiniz.

Bina modelinde, her teknik resim sayfası, 2 boyutlu “2B “2D” görünüş, 3 boyutlu 3B “3D” görünüş ve çizelge, aynı temel bina modeli veritabanından gelen bilgilerin bir sunumudur.

Yapı modelini bir görünüşte değiştirdiğinizde, Revit bu değişiklikleri tüm projeye uygular.

Bu Bölümdeki Konular

2 boyutlu 2B “2D” Görünüşler, bir modeli görüntülemek için geleneksel bir yöntem sağlar. Bu görünüşler kat planları, yansıtılmış tavan planları ve yapısal planları içerir.

Modelinizi çeşitli yükseklik perspektiflerinden görüntüleyin.

Kesit görünüşleri modeli keser. Kesit görünüşlerini plan, kesit, cephe ve detay görünüşlerinde oluşturabilirsiniz. Kesit görünüşleri, kesişen görünüşlerde kesit sunumları olarak görüntülenir.

  • Açıklama Görünüşleri

Açıklama, başka bir görünüşün bir kısmını daha büyük ölçekte gösterir. Bir inşaat belge setinde, artan detay sevilerinde etiketli görünüşlerin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlamak için, açıklama nesnelerini kullanın.

  • 3Boyutlu 3B “3D” Görünüşler

Perspektif ve ortografik 3 boyutlu 3B “3D” görünüşler oluşturun ve bir arka plan ekleyerek, kamera konumunu veya kapsamını ayarlayarak veya görünüş özelliklerini değiştirerek bunları geliştirin.

  • Lejant Görünüşleri

Bir projede kullanılan yapı bileşenlerini ve açıklamaları listelemek için, lejantlar oluşturun.

  • Görünüşleri Kullanma ve Yönetme

Görünüşlerde gezinmeyi, bağlantılı görünüşler oluşturmayı, Proje Tarayıcısı “Project Browser“ paletinde görünüşleri düzenlemeyi, görünüş listeleri ve görünüş tipleri oluşturmayı ve daha fazlasını öğrenin.

  • Proje Görünüşlerinde Görünürlük ve Grafik Ekran

Bir projedeki her görünüş için model öğelerinin, veri öğelerinin ve görünüşe özgü öğelerin görünürlüğünü ve grafik görüntüsünü kontrol edin.

  • Kesitler, Cepheler ve Açıklama Öğeleri için Görünüm Etiketleri

Etiket özelliklerini değiştirmek, görünüş isimlerinin/ başlıklarının görünüşün bilgi değerlerini kontrol etmenin bir yolunu sağlar.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

2.1.3 – Bodrum Kat – İç Duvarlar

Bodrum katının dış ve iç duvarlarının son düzeni, aşağıdaki bodrum katının çiziminde gördüğünüz gibi olacaktır …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.