Revit’te Bir Elemanı Çalışma Düzleminden Ayırma

Revit Çalışma Düzlemleri

Bir eleman artık bir çalışma düzlemi ile ilişkilendirilmediğinde, eleman bir çalışma düzleminden bağımsız olarak hareket etmekte serbest olacaktır.

Özellikler “Properties“ paletinde, ayrışan öğenin Çalışma Düzlemi “Work Plane“ parametre değeri <ilişkili değil> “<not associated>” olarak görünür.

Çalışma düzlemi tabanlı elemanların örnekleri arasında Aile Düzenleyicisindeki “Family Editor“ katı geometriler ve bir projedeki dışa çekilmiş “extrude” çatılar bulunur.

Bir elemanı çalışma düzleminden ayırmak için:

  1. Bir görünüşteki çalışma düzlemi tabanlı bir öğeyi seçin.
  2. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • Çizim alanında seçilen öğenin yakınındaki görüntülenen Çalışma Düzlemini Ayır “Dissociate Work Plane” [ ]  komut simgesine tıklayın.
  • Çalışma Düzlemini Düzenleme “Edit Work Plane” aracını kullanın:
  1. Düzenleme | <Eleman> “Modify | <Element>” sekmesi içerisinde > Çalışma Düzlemi “Work Plane“ panelinde > Çalışma Düzlemini Düzenle “Edit Work Plane” [ ] komut simgesine tıklayın.
  2. Çalışma Düzlemi “Work Plane“ iletişim kutusunda, İlişkisini Kes “Dissociate” düğmesine tıklayın.

Şayet İlişkisini Kes “Dissociate” düğmesi gri olarak görüntüleniyorsa, öğe o anda bir çalışma düzlemi ile ilişkili değildir veya çalışma düzlemi tabanlı bir öğe değildir. (Örneğin, bu öğe yüz tabanlı bir öğe olabilir.)

Bir öğeyi çalışma düzlemiyle yeniden ilişkilendirmek için, yeni bir çalışma düzlemi belirlemek üzere Çalışma Düzlemini Düzenleme “Edit Work Plane” aracını kullanın.

Hakkında Sertan Türkan

AutoCAD Beyni

Bunu da Kontrol edin

Revitte Katman Sarma Hakkında

Kompozit duvar katmanları, duvarın ek yerlerinde ve uç başlarında sarılabilir. Duvarın uçlarına sarılacak bileşik duvar …

Bir cevap yazın

Yardıma mı ihtiyacınız var? Chat with us
Bir görüşme başlatmak için lütfen önce gizlilik politikamızı kabul edin.