Görüntü Kaydırma “Pan”, Eş zamanlı Görüntü Yaklaşma “Zoom Realtime” veya 3 B Yörüngede “3B Orbit” Önceki Görüntüye Geri Dönme

Posted on by on Aralık 14th, 2013 | 0 Yorum »

Standart “Standard“ araç çubuğundaki Eş zamanlı Görüntü Kaydırma “Pan Realtime” ya da Eş zamanlı Görüntü Yaklaşma “Zoom Realtime” düğmesine tıkladığınız zaman, görüntü kaydırmak veya görüntü yaklaşmak için, fareyi sürükleyebilirsiniz. Bu esnada, özel bir moddasınızdır ve komut satırına geri dönmek için, Esc tuşuna basmanız gerekmektedir.

Şayet sonuç hoşunuza gitmiyorsa veya yalnızca orijinal görüntünüze geri dönmek istiyorsanız, Enter tuşuna bastıktan sonra standart “standard“ araç çubuğundaki Önceki Görüntüye Git “Zoom Previous” düğmesine basabilirsiniz. Fakat bu işlem hem klavyenin bir tuşuna basmayı hem de farenizle araç çubuğunun düğmesine tıklamayı gerektirecektir.

Bir işlemi gerçekleştirmek için, hem klavyeyi hem de fareyi kullanmayı her zaman hantal ve garip bulmuşumdur. Bu yüzden Eş zamanlı Görüntü Kaydırma “Pan Realtime” ya da Eş zamanlı Görüntü Yaklaşma “Zoom Realtime” modlarında (görüntü kaydırma esnasında bile) sağ tıklayarak açılan kısa yol menüsünden Orijinal Görüntüye Geri dön “Zoom Original” seçeneğini seçebileceğimi keşfettiğimden beri gayet mutluyum.

 Sekil-1

Kesinlikle daha hızlı!

3B Yörüngede “3D Orbit”, aynı şeyi yapabilirsiniz. 3B Yörünge “3D Orbit” modunda, sağ tıklayın ve Görüntüyü Sıfırla “Reset View” seçeneğini seçin.

 

« Nesneye Görüntü Yaklaşma “Zoom in” Yapma
Gizi Çok Satırlı Yazı “Mtext“ Seçenekleri: Biçimlendirmeyi “Format” Kaldırma, Paragrafları Birleştirme, Büyük Harfi Küçük Harf, Küçük Harfi Büyük Harf Yapma »